STONOTENISKI KLUB SPIN
– FINALNI TURNIR-
-oktobar 2022.-

LOKACIJA: ,,Bemax’’ park – Ulica Meše Selimovića
DATUM ODRŽAVANJA: subota, 1. oktobar (u slučaju nepovoljnih vremenskih uslova, turnir će biti pomjeren za nedjelju 2. oktobar)
POČETAK TURNIRA: 12h (organizator zadržava pravo da varira satnicu početka turnira u skladu sa vremenskim uslovima i zahtjevima organizacije – o svim eventualnim promjenama takmičari će biti blagovremeno obaviješteni).

PRAVILA I PROPOZICIJE TAKMIČENJA:
Na finalni turnir plasirale su se 32 osobe preko osam kvalifikacionih turnira: 16 muškaraca i 16 žena.
Finalisti će, putem žrijeba, biti podijeljeni u 8 ekipa (Milenijum, Ribnica, Morača, Skaline, Duklja, Gorica, Ljubović i Sahat kula – nazivi ekipa), koje će biti podijeljene u dvije grupe po 4. Svaku ekipu činiće dva muškarca i dvije žene.
Prilikom žrijeba svaki takmičar će dobiti svoj redni broj i tokom cijelog turnira igraće partije protiv drugih takmičara sa istim rednim brojem.

4. Marija Bulatović – 4. Mara Marović
Ovakva ukrštanja važe za svaki sljedeći meč i diktirana su isključivo voljom žrijeba!
4. Sahat kula
U grupnoj fazi igraće se po sistemu ,,svako sa svakim’’. U jednom meču biće odigrane 4 partije: po dvije muške i ženske. Partije se igraju do momenta u kojem jedan takmičar/ka prvi/a osvoji 15 poena. U slučaju rezultata 14:14 ne igra se ,,na razliku’’ od dva poena, već će pobjednik/ca biti ona osoba koja prva osvoji 15. poen.
Mečevi mogu završiti rezultatom 4:0, 3:1, i 2:2. U slučaju rezultata 4:0 i 3:1, ekipa koja je pobijedila osvojiće 2 boda, a u slučaju rezultata 2:2 (ovo važi samo za grupnu fazu!) obje ekipe dobiće po bod.
U polufinale plasiraće se po dvije najuspješnije ekipe iz obje grupe. Bolje plasirana ekipa biće ona koja je osvojila više bodova, a u slučaju istog broja bodova bolja će biti ekipa koja je pobijedila u međusobnom susretu. U slučaju neriješenog rezultata (2:2) u međusobnom susretu, bolja će biti ekipa koja je osvojila više poena u međusobnom susretu. U slučaju istog broja poena u međusobnom susretu, gledaće se ukupni broj osvojenih partija u grupnoj fazi, a potom, ako je broj osvojenih partija isti, gledaće se ukupan broj osvojenih poena u grupnoj fazi. U malo vjerovatnoj situaciji da međusobni susret bude neriješen, a sve ostale kategorije izjednačene, bolje plasiranu ekipu odlučiće bacanje novčića.
Zvuči kompleksno, ali zapravo je vrlo jednostavno: SVAKI POEN JE VAŽAN!
U slučaju istog broja bodova tri ili četiri ekipe, gledaće se prvo njihovi međusobni dueli, a potom, u slučaju da su međusobni dueli izjednačeni, primijeniće se gore navedeni sistem.
U polufinalima, meču za treće mjesto i finalu mečevi mogu da se završe 4:0, 3:1 i 2:2. U slučaju rezultata 4:0 i 3:1 pobjednik meča je jasan, a u slučaju rezultata 2:2 pobjednik će biti ekipa koja je osvojila više poena u partijama.
Primjer:
Milenijum – Morača 2:2
Partija 1 – 15:1
Partija 2 – 14:15
Partija 3 – 15:10
Partija 4 – 10:15
Milenijum 54 poena – Morača 41 – pobjednik Milenijum.
U slučaju, pak, istog broj poena, pobjednika će odlučiti mini partija do 7 osvojenih poena jedne od dviju žena koju odabere ekipa 1 i jednu od dviju žena koju odabere ekipa 2.

PRAVILO ZAMJENE:
U slučaju nemogućnosti nastupa nekog takmičara ili takmičarke na završnom turniru, na njegovo ili njeno mjesto biće pozvana zamjena u odnosu na plasman na kvalifikacionom turniru, koji možete vidjeti u nastavku dokumenta. Molimo takmičare da o eventualnoj spriječenosti da nastupe na završnom turniru obavijeste organizatora i članove svoje ekipe minimum dva dana prije početka turnira, kako bi organizatori pravovremeno reagovali i obavijestili zamjenu.
U slučaju da ni takmičar koji se plasirao na završni turnir, a ni njegove zamjene, nisu u mogućnosti da nastupe na završnom turniru, partije će biti registrovane službenim rezultatom 7:0 u korist suparnika.